صفحه اصلی / معرفی وب سایت / وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود

وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود

خرید گوسفند زنده از انواع نژاد ها در اینترنتی یکی از جنجالی ترین بحث ها در سطح اینترنت می باشد. زمانی که پای گوسفند زنده به اینترنت باز می شود نشانه اینترنتی شدن تمامی کسب و کار ها می باشد. در این بخش در رابطه با گوسفند زنده قصد داریم توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم.

این نوشته یک رپورتاژآگهی بوده و شامل اطلاعاتی در رابطه با گوسفند و انواع نژاد آن می باشد. همچنین اطلاعاتی در رابطه قیمت گوسفند زنده ، بره زنده و گوسفند چندقلوزا را نیز می توانید در ادامه مطالعه کنید.

در این مطلب می‌خوانید:

گوسفند چیست ؟ اطلاعاتی درباره گوسفند زنده

گوسفند حیوانی گیاه خوار است که انسان ها از پشم ، گوشت و شیر آن استفاده می کنند. دلیل اهلی کردن گوسفند بخاطر داشتن مصرف خوب می باشد. لازم به ذکر است که گوسفندان دارای نژادهای مختلفی هستند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند.

وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود
گوسفند زنده

برخی از گوسفندان نر که دارای شاخ حلقه ای و دارای جسه بزرگی می باشند را به اصطلاح قوچ یا راک می نامند. اما گوسفند ماده که اکثرا دارای جسه کوچکتری از قوچ می باشد به طور کلی در هر نژادی آنها را میش می نامند.

عقیقه کردن گوسفند

حتماً در مورد عقیقه شما هم چیزهایی می دانید. زمانی که یک مرد صاحب فرزند می شود باید در روز هفتم تولد فرزند یک گوسفند را برای فرزند خود قربانی کند. به قربانی کردن گوسفند در روز هفتم تولد فرزند به اصطلاح عقیقه می گویند.

عقیقه چیست و شرایط و احکام آن به صورت می باشد را می توانید ر لینک مربوطه با جزئیات کامل مطالعه کنید.

انواع نژاد گوسفند

در رابطه با نژاد گوسفندان باید بگوییم که در هر موقعیت جغرافیایی نژاد های مختلف پرورش و نگهداری می شود. در این میان تعداد نژاد گوسفندانی که در ایران پرورش داده می شود کم نیست و انواع مختلفی دارد. به طور کلی می توان نژاد گوسفندان را به دو دسته نژاد گوسفند گوشتی و گوسفند پشمی تقسیم کرد. البته نژادهای دیگری هم مثل نژاد زایشی و … نیز وجود دارد.

برخی نژاد گوسفند در ایران

 • آتابای
 • گوسفند افشاری یکی از بهترین نژادهای گوسفند ایران برای شیر و گوشت است
 • بلوچی
 • بهمنی
 • تالشی
 • ترک قشقایی
 • لک قشقایی
 • زل نژاد بدون دنبه ایران بوده و از لحاظ کیفیت گوشت یکی از مرغوب ترین‌ها می‌باشد.
 • زندی
 • گوسفند سنجابی
 • سنگسری
 • شال
 • شاهرودی
 • عربی
 • فراهانی
 • فشندی
 • کبود شیراز
 • کردی خراسانی
 • کرمانی
 • کلکویی
 • لری
 • لری بختیاری
 • قره‌قل
 • قزل
 • نائینی
 • مغانی
 • گوسفند مهربان

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد برخی نژادهای مختلف گوسفند در ایران می باشد.

وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود
گوسفند چندقلوزا

گوسفند چندقلوزا

حتما می دانید که گوسفندان نیز همچون سایر موجودات زنده قابلیت چندقلوزایی دارند. در برخی از نژادها قابلیت چندقلوزایی وجود دارد و در هر زایشی ۲ و تعداد بیشتری بره تولید می کنند. گوسفندان چند قلوزا نیز دارای نژادهای مختلف هستند. البته نژادهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم شامل قابلیت دو یا چند قلوزایی می شوند.

گوسفند رومانف

شاید تا بحال نام نژاد گوسفند رومانف را شنیده باشید. این نژاد یکی از پرطرفدارترین گوسفندان چند قلوزا می باشد. تعداد ۹ قلوزایی در گوسفند رومانف به ثبت رسیده است و این گوسفند قادر است در هر زایش ۳ بره را همزمان تولید کند.

در برخی از مناطق دامداران برای افزایش تعداد گوسفندان از نژادهای چندقلوزا مثل گوسفند رومانف استفاده می کنند و برخی مواقع اقدام به جفت سازی و تلفیق دو نژاد مختلف با یکدیگر می کنند.

مطلب پیشنهادی  معرفی شرکت YITH ارائه محصولات ووکامرس

بهترین نژاد گوسفندان در جهان

در میان هر نژاد برخی از آنها دارای بهترین نژاد هستند. این ویژگی در رابطه با هر چیزی صدق می کند. در ادامه چند مورد از بهترین نژادهای گوسفندان را نام می بریم.

 • نژاد گوسفند رومانف که رکورد زایش تا ۹ قلو در یک شکم را ثبت کرده است
 • نژاد گوسفند بولانی که قابلیت دوقلو و چندقلوزایی در آن زیاد می باشد
 • نژاد گوسفند مرینوس یکی از بهترین نژاد گوسفند به دلیل پشم بی نظیر و لطیف می باشد.
 • نژاد گوسفند قره‌گل یکی از بهترین ها از نظر پشم می باشد
 • نژاد گوسفند افشاری یکی از بهترین نژادها برای پروش و نگهداری می باشد

چندقلوزا کردن گوسفند

در بالا اشاره شد که هر گوسفندی می تواند چند قلوزا باشد. البته برخی از نژادها به طور کلی چند قلوزا هستند اما منظور ما در این بخش گوسفندانی می باشد که این قابلیت را ندارند. در این صورت روش های وجود دارد که با انجام آنها می تواند هر گوسفندی را به دو یا چند قلوزایی تبدیل کرد.

برای چند قلوزا کردن گوسفند باید عملیات و مراحل خاصی به ترتیب طی شود که به این عمل فلاشینگ می گویند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چند قلوزا کردن گوسفند می توانید به لینک مروبطه مراجعه کنید.

قیمت گوسفند زنده

وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود
قیمت گوسفند زنده

امروزه در بازار سرسام آور گوسفند شاهد قیمتی های نجومی هستیم که در عرض چندین سال اخیر قیمت گوسفند بسیار افزایش پیدا کرده است. ممکن است در رابطه با قیمت گوسفند شما از هر گوسفند فرشی یا شرکتی قیمت های مختلفی دریافت کنید که دلایل خاص خودش را خواهد داشت.

قیمت گوسفند زنده هم اکنون در آخرین ماه سال ۹۷ به ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان رسیده است. یعنی اگر شما قصد خرید یک گوسفند زنده را داشته باشید باید قیمت گوسفند ار بر اساس وزن آن پرداخت کنید.

در رابطه با قیمت همچنین لازم است بدانید که قیمت بین دو عدد مختلف قرار می گیرد. مثلاً قیمت ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان می باشد. چرا قیمت مشخصی برای آن در نظر نگرفته اند. زمانی که شما بخواهید یک گوسفند با وزن بالا تهیه کنید باید حداقل هزینه آن را پرداخت کنید. اما زمانی که گوسفند با وزن کم برای خرید انتخاب کنید باید حداکثر قیمت را برای خرید آن بپردازید.

قیمت بره زنده

مثل قیمت گوسفند زنده ، قیمت بره زنده نیز متفاوت می باشد. زمانی که شما قصد خرید یک بره زنده را داشته باشید به مراتب قیمت آن نسبت به یک گوسفند سنگین وزن متفاوت خواهد بود. فرض کنید شما قصد خرید یک بره ۳۰ کیلویی دارید. در این صورت حتی ممکن است قیمن آن زار برای آخرین ماه ۹۷ تا ۵۰ هزار تومان نیز برای شما در نظر بگیرند.

دلیل بالا بودن قیمت بره زنده می تواند بخاطر مرغوبیت گوسفند آن باشد. بی شک شما می توانید که بره دارای گوشت جوان تر و سالم تری است. و همچنین مهمتر از آن گوشت بره به مراتب خوشمزه تر می باشد.

قیمت گوسفند چند قلوزا

لازم است بدانید که قیمت گوسفند چند قلوزا با گوسفندان معمولی که در هر شکم فقط یکی زایش می کنند متفاوت می باشد. گوسفندان چند قلوزا بیشتر جهت پروش نگهداری می شوند. برخی نژاد های مثل نژاد گ.سفند رومانف وجود دارند که در یک شکم ۹ بره را زایش کرده است. البته نژادهای دیگری هم هستند که قابلیت چندقلوزایی دارند. برخی از بهترین نژاد های چندقلوزا عبارتند از:

 • گوسفند رومانف بیشتری درصد چند قلوزایی را دارا می باشد
 • گوسفند سافولک
 • گوسفند نژاد افشاری
 • گوسفند نژاد قشقایی
 • گوسفند نژاد کردی
 • گوسفند نژاد مهربان
وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود
گوسفند رومانف

حال در رابطه با قیمت گوسفند چند قلوزا باید بدانید که هزینه خرید این گوسفندان بسیار زیاد می باشد. البته در برخی نژادها می توان با هزینه کمتری گوسفند دو قلوزا یا چند قلوزا را خریداری کرد.

مطلب پیشنهادی  سایت اموزش آنلاین اینترنتی کسب و کار اینترنتی

حداقل قیمت برای این نژاد از گوسفندان ۴ میلیون تومان می باشد. برخی از نژادها وجود دارند که هزینه یک جفت گوسفند چندقلوزا ۴۰ میلیون تومان می باشد. البته درست است که این مبلغ بسیار بالاست اما ارزشش را دارد. چرا که به راحتی در عرض ۲ سال هزینه پرداختی را برمیگرداند.

متوسط وزن گوسفند زنده

برخی افراد در رابطه با وزن گوسفند زنده سوال می کنند. به طور دقیق نمی توان گفت که وزن گوسفند چقد می تواند باشد. اما به طور کلی باید یک حداقل و حدکثر برای بدست آوردن وزن به کار ببریم. زمانی که شما یک بره ۲۰ الی ۳۵ کیلویی نیاز داشته باشید حتما می دانید که متوسط وزن برای همچین موردی حدود ۲۵ کیلو می باشد.

زمانی هم که در رابطه با یک گوسفند سنگین وزن صحبت می کنیم شما وزن را باید بین ۳۵ تا ۷۰ کیلو در نظر بگیرید. در این صورت متوسط وزن گوسفند زنده چیزی حدود ۵۰ کیلو خواهد بود.

وقتی پای گوسفند زنده به اینترنت کشیده می شود
وزن گوسفند زنده

خرید و فروش گوسفند به صورت اینترنتی

در حال حاضر افراد زیادی اقدام به فروش گوسفند زنده به صورت اینترنتی می کنند که مشتری با برقراری تماس گوسفند با وزن مشخصی را سفارش می دهد. سپس گوسفند را درب منزل یا در محل دریافت می کند.

شاید وب سایت های زیادی برای فروش گوسفند زنده وجود داشته باشند، اما یکی از مهمترین موارد در رابطه با این موضوع صداقت در فروش گوسفند می باشد. بی شک شما هم می دانید که افراد سودجو گوسفندان را با وزن واقعی نمی فروشند. شما باید هنگام خرید گوسفند چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری حواستان به وزن گوسفند باشد.

سعی کنید هنگام خرید گوسفند به مواردی همچون نظارت بهداشت روی دام مورد نظر ، وزن و سالم بودن آن توجه کرده و از صحت این موارد اطمینان حاصل کنید.

کسب در آمد اینترنتی با فروش گوسفند زنده

در یکی از وب سایت های خرید و فروش گوسفند زنده خدمات کسب درآمد از طریق فروش گوسفند وجود دارد. یعنی با معرفی هر مشتری به این مجموعه شما درصد مشخصی را از هر فروش دریافت خواهید کرد.

در صورتی که شما در موقعیتی زندگی می کنید که مشتریان زیادی برای خرید گوسفند وجود دارند می توانید با معرفی مشتریان خود به این مجموعه از هر خرید ۴۰ هزار تومان درآمد کسب کنید. یعنی اگر شما در روز ۵ مشتری به این مجموعه معرفی کنید و همه آنها خرید انجام دهند شما مبلغ ۲۰۰ هزار تومان را به عنوان پورسانت می توانید از این وب سایت دریافت کنید.

نگهداری و پرورش گوسفند زنده

همانطور که می دانید امروزه اکثر دامداران در سراسر دنیا در حال نگهداری و پرورش دام زنده اعم از گوسفند هستند. بیشتر افراد از همین طریق کسب درآمده کرده و امرار معاش می کنند.

پرورش گوسفند سختی ها خاص خودش را دارد. اگر شما تمایل به نگهداری و پروش گوسفند دارید می توانید ابتدا تحقیقات کوچکی در رابطه با این موضوع داشته باشید.

در نگهداری از گوسفندان باید به نکات بسیاری توجه شود که یکی از آنها نژاد گوسفندان می باشد. همچنین باید بدانید که کدام نژاد گوسفند در موقعیت مکانی شما به خوبی می تواند بازخورد داشته باشد.

واردات و صادرات گوسفند

اخیرا با افزایش قیمت گوشت و همچنین افزایش قیمت گوسفند زنده مشاهده می شود که برخی افراد اقدام به صادر و یا وارد کردن گوسفند می کنند. شاید در سایت خبری در رابطه با این موضوع جستجویی داشته باشید به نتیجه زیادی برسید که چه تعداد صادرات و واردات گوسفند در کشور اتفاق افتاده است.

منبع: سایت دام روز


دانلود قالب

یک دیدگاه

 1. دامداری حضرت با داشتن سال ها سابقه و تلاش در زمینه فروش و خرید گوسفند زنده ، فروش و خرید دام زنده آماده خدمات رسانی در زمینه فروش و خرید گوسفند زنده در تهران و فروش و خرید دام زنده به شما هموطنان عزیز و گرامی می باشد . امید است که با تلاش روز افزون مجموعه دامداری حضرت بتوانیم اعتماد و رضایت شما را جلب کنیم. https://sheeplive.ir/
  خرید دام زنده در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *